U PANA COGITO

O NAS

Pensjonat U Pana Cogito – to jeden z wielu obiektów turystycznych w Krakowie, położony w malowniczej dzielnicy Dębniki, w pobliżu Centrum Konferencyjnego ICE i bulwarów Wisły. Prowadzony jest przez dwie organizacje pozarządowe Stowarzyszenie Rodzin „Zdrowie Psychiczne” i Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Psychiatrii i Opieki Środowiskowej.

Wśród pracowników Pensjonatu 70% stanowią osoby po przebytym kryzysie psychicznym, to aż 21 osób – duża grupa, jak na tak niewielką działalność gospodarczą.

Działalność pensjonatu mieści się w ramach gospodarki społecznej, która ma za zadanie pogodzenie rentowności z ochroną socjalną.To działalność, która w znaczący sposób wpływa na rozwiązywanie istotnych problemów społecznych, w zrównoważony sposób łącząc cele gospodarcze ze społecznymi.

Naszym zadaniem jest trwałe włączanie osób po kryzysach psychicznych w pełnoprawne życie społeczne i zawodowe. Wspólnie wykonywana praca daje poczucie wartości, poczucie bycia potrzebnym, wpływa na poprawę jakości  życia, rozwój więzi i zaufanie między ludźmi.

Wszystkie zyski z naszej działalności zasilają konto zakładowego funduszu aktywności, z którego pomagamy pracownikom niepełnosprawnym finansując ich potrzeby związane z leczeniem, rehabilitacją, usamodzielnianiem, rozwojem zawodowym czy mieszkalnictwem wspieranym.

Chętnie dzielimy się naszymi doświadczeniami z prowadzonej działalności, pomagamy tworzyć kolejne miejsca pracy w obszarze ekonomii społecznej. Włączamy się też w programy pracy dla osób niepełnosprawnych oferując miejsca stażowe i treningowe.

Pensjonat U Pana Cogito, widok z lotu ptaka, widoczny budynek główny, weranda i namioty w ogródku restauracyjnym
Pensjonat U Pana Cogito, zdjęcie bramy wjazdowej
U PANA COGITO

FILMY

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia filmów dotyczących działalności naszego pensjonatu „U Pana Cogito”:

Skip to content