Deklaracja dostępności

Deklaracja Dostępności dla strony internetowej https://pcogito.pl/

Pensjonat i Restauracja „U Pana Cogito” zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej https://pcogito.pl/.

  • Data publikacji strony internetowej: 2003-07-24.
  • Data ostatniej istotnej aktualizacji: 2021-02-10.

Status zgodności z ustawą

Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej.

Niespełnione wymagania

  • Materiały multimedialne nie posiadają napisów dla osób niesłyszących.
  • Strona posiada błędy walidacji CSS-a oraz HTML-a.
  • Strona posiada błędy walidacji poprawności nagłówków.

Powody braku spełniania wymagań

  • Filmy zostały opublikowane przed dniem 23 września 2020 r.
  • Zaistniałe nieprawidłowości będziemy usuwać cyklicznie przy kolejnych aktualizacjach strony.

Przygotowanie deklaracji dostępności

Oświadczenie sporządzono dnia: 2024-02-01.

Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.

Data ostatniego przeglądu deklaracji: 2024-02-05.

Skróty klawiaturowe

  • Na stronie internetowej można używać standardowych skrótów klawiaturowych przeglądarki.

Informacje zwrotne i dane kontaktowe

W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt. Osobą kontaktową jest Dyrektor Agnieszka Lewonowska-Banach lub recepcja Pensjonatu, alewonowskabanach@pcogito.pl . Kontaktować można się także dzwoniąc na numer telefonu 515-555-146, 12 269-72-00 . Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać skargi na brak zapewnienia dostępności.

Obsługa wniosków i skarg związanych z dostępnością

Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, na przykład przez odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisanie zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, powinna także określić dogodny dla niej sposób przedstawienia tej informacji. Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji. W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie może złożyć skargę w sprawie zapewniania dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu strony internetowej lub aplikacji mobilnej. Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich.

Strona internetowa Rzecznika Praw Obywatelskich

Dostępność architektoniczna

Kraków

Michała Bałuckiego 6
30-318 Kraków

Na terenie Pensjonatu i Restauracji „U Pana Cogito” znajdują się dwa jednopiętrowe budynki (oddalone od siebie o ok.20 m), parking oraz ogród. W budynku głównym jest: recepcja, restauracja, biuro oraz część pokoi hotelowych. Usytuowany jest on po prawej stronie od bramy wejściowej. W drugim będącym z lewej strony, znajduje się sala konferencyjna oraz pokoje hotelowe.
Wejście do budynku głównego jest w odległości ok. 15 m od bramy. Po przejściu ok. 12 m występuje pochylnia o kącie nachylenia ok. 20 stopni. Następnie za drzwiami wejściowymi znajdują się trzy schody. Istnieje możliwość położenia rampy w formie szyn najazdowych. Szyny obsługuje pracownik recepcji dostępny całodobowo. W sytuacji chęci skorzystania z rampy prosimy o wcześniejszą informację o terminie i godzinie przyjścia pod numerem telefonu 12 269-72-00. Na parterze dysponujemy 2-osobowym pokojem dostosowanym do potrzeb osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Zostały w nim wyeliminowane progi. Drzwi są szersze niż standardowe. Posiada on prywatną łazienkę z natryskiem wyposażoną w krzesło prysznicowe oraz zamontowane przy ścianach poręcze i uchwyty. Do dyspozycji gościa jest także bezprzewodowy telefon.
Ponadto w pobliżu recepcji oraz restauracji z lewej strony od schodów wejściowych istnieje toaleta dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Cechuje się ona szerszymi niż przeciętne drzwiami. Przy ścianach są uchwyty oraz poręcze.
Restauracja posiada kartę dań w alfabecie Braille’a wydawaną na życzenie gościa. Na wniosek osoby z niepełnosprawnością zapewniamy dogodne miejsce parkingowe w odległości ok. 5 m od wejścia do budynku głównego. Parking jest płatny dla wszystkich z wyjątkiem gości restauracyjnych. Recepcja dysponuje przenośną pętlą indukcyjną. Na teren pensjonatu i restauracji można przybyć z psem asystującym lub psem przewodnikiem. Należy pamiętać o certyfikacie psa asystującego i zaświadczeniu o szczepieniu. Nie zapewniamy: legowiska, misek oraz pożywienia. Pozostaje to w obowiązku gościa.
Na piętro można dostać się za pomocą schodołazu, który znajduje się obok recepcji. Na miejscu jest wózek inwalidzki wpięty do schodołazu. Chęć skorzystania ze schodołazu należy wcześniej zgłosić. Przy schodach istnieje poręcz.
Sala konferencyjna zlokalizowana w lewym budynku od bramy wejściowej znajduje się na parterze. Obok sali istnieje toaleta dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.
Dodatkowo posiadamy trzy apartamenty przy ul. Michała Bałuckiego 29 (30-318 Kraków), które także wynajmujemy gościom. Do budynku prowadzi ok. 10-metrowy chodnik. Wejście jest na poziomie parteru. Będąc na klatce schodowej trzeba przejść ok. 7 m, aby znaleźć się blisko windy, która jest na wprost po prawej stronie. Apartamenty są odpowiednio na pierwszym i drugim piętrze.

Aplikacje mobilne

brak

Skip to content